Štítok: "Karácsonyfadísz"

Najnovší príspevok blogu

Adventný kalendár

Adventný kalendár

Autor: Gábor
Dátum: 2017. december 1.

Obľúbenosť používania Adventného kalendára sa začala okolo roku 1900. Nemecký chlapček Gerhard už netrpezlivo čakal na príchod Vianoc, preto jeho matka vymyslela zaujímavú hru, aby uplynuli zostávajúce 4 týždne do Vianoc čo najvzrušujúcejšie. Zobrala si tvrdý kartónový papier, ktorý rozdelila na 24 kociek a ku každej pripevnila jeden kus čokolády a dovolil svojmu dieťaťu, aby každý večer zjedol jednu kocku.

0 komentár
Adventný veniec

Adventný veniec

Autor: Gábor
Dátum: 2017. november 15.

Adventný veniec je zvyčajne kruhový veniec vyrobený z borovicových konárov, so štyrmi sviečkami. Farba sviečok je u katolíkov fialová, výnimkou tej sviečky, ktorá sa zapaľuje tretiu nedelu, pretože tá je ružová.Sviečky adventného venčeka sa zapaľujú v nedeľu a zakaždým o jednu viac, takže poslednú nedeľu bude svietiť plameň všetkých štyroch sviečok.

0 komentár
Advent

Advent

Autor: Gábor
Dátum: 2017. október 2.

Advent je v kresťanskom kultúrnom kruhu obdobie, ktoré sa začína štvrtú nedeľu (u gréckokatolíkov šiestu nedeľu)   pred Vianocami (25. decembra) a trvá až do Vianoc. Vianočné sviatky začínajú prvým dňom adventu a trvajú až po Zjavenie Pána (do 6. januára). Prvá adventná nedeľa je zároveň aj začiatkom cirkevného roka.

0 komentár

Sledujte nás!

Najnovšie komentáre